TPCA
Zpět na seznam

Do TPCA zavítali moderní umělci


25.06.2013

Kolín 25. června 2013 – Kolínskou automobilku TPCA navštívili tři světoznámí umělci Jan Kaláb, Jan Holub a Tets Ohnari, kteří přislíbili vytvořit speciální sochy pro připravovaný mezinárodní festival moderního umění s názvem TPCArt aneb Kolín galerií. Vytvořená díla z originálních materiálů, jež kolínská automobilka používá běžně pro výrobu svých modelů Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1, budou k vidění v polovině září v centru města Kolína.

Všichni tři navštívili Střední průmyslovou školu strojírenskou, která umělcům zapůjčí stroje na práci s poskytnutými materiály, dále park nad Ztracenou uličkou, kde budou sochy pod širým nebem vystaveny. Do samotné automobilky TPCA, která celou akci zaštiťuje, přijeli společně s mladými nadanými regionálními umělci. Ti budou na festivalu také vystavovat svou tvorbu. Třem předním umělcům ze čtyř se naskytla jedinečná příležitost si prohlédnout jednotlivé díly automobilů, které jim budou nejen předlohou, ale především stavebním materiálem.

Jan Kaláb je považován za jednoho z průkopníků české graffiti scény i světového 3D grafitti. Jan Holub je kreativním sochařem objektů ze dřeva a kovu. Jeho sochy hrají, hýbou se a nutí k interakci. Tets Ohnari vystudoval Univerzitu výtvarných umění v Tokiu. Jeho sochařská díla jsou ze dřeva, kovu, kamene i skla.