TPCA

O nás


Automobilka TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile) je společným podnikem japonské firmy Toyota Motor Corporation (TMC) a francouzské PSA Peugeot Citroën. Největší výrobce automobilů na světě TMC a evropský lídr PSA podepsali smlouvu o spolupráci v lednu 2002. Městské vozy Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1 jsme u Kolína začali montovat v únoru 2005. Výstavba závodu TPCA stála celkem dvacet miliard korun, což byla do té doby největší zahraniční investice na zelené louce ve střední Evropě. V současné době se na výrobě vozů, vyznačujících se spolehlivostí a nízkou spotřebou, podílí 2 400 zaměstnanců.

Během výrobního procesu, i v našich automobilech, používáme nejekologičtější technologie. Ochrana přírody je naší velkou prioritou. Tato folozofie začíná u každého zaměstnance a prostupuje celou továrnou. Odměnou za šetrný přístup k životnímu prostředí je certifikace BAT (Best Available Techniques), kterou jsme obdrželi společně s mezinárodním certifikátem řízení ochrany životního prostředí EN ISO 14001:2004.
Přispíváme k všestrannému rozvoji regionu, který se před deseti lety stal naším domovem. Naším heslem je „Pomáháme tam, kde jsme doma“. Tuto myšlenku jsme podpořili již více než 95 miliony investovanými v různých místech regionu.


Toyota Motor Corporation


Největší japonský výrobce Toyota je skutečným automobilovým gigantem, který sdružuje značky Toyota, Lexus, Daihatsu a Scion. Dosud se těchto vozů prodalo přes 7 milionů vozů, což řadí Toyotu na pozici největšího výrobce automobilů na světě. Za tímto úspěchem stojí snaha automobilky o neustálé zlepšování kvality a spolehlivosti vozů. Toyota je pojmem nejen mezi zákazníky, ale i mezi odborníky z automobilového průmyslu. Výrobní systém založený na důmyslné organizaci práce, vysoké efektivitě a nekompromisní kvalitě, který Toyota zavedla před více než 50 lety, je inspirací pro všechny ostatní výrobce. Vedle výrobních závodů v Japonsku disponuje Toyota více než 50 závody v téměř 30 zemích světa včetně České republiky.


PSA Peugeot Citroën


Skupina Peugeot Citroën je významným hráčem ve světě automobilového průmyslu. Svoji sílu čerpá z tradičních evropských značek Peugeot a Citroën, které jsou sice sdruženy pod křídly jedné skupiny, ale mají každá vlastní tvář a styl. V posledních letech zaznamenaly obě značky růst podílu na trhu. Za tímto úspěchem stojí především atraktivní design, technologický pokrok a schopnost vycházet vstříc přáním zákazníků. Na zvýšení zájmu o vozy z produkce PSA Peugeot Citroën skupina zareagovala expanzí do střední a východní Evropy. Nejedná se pouze o zesílení obchodních aktivit, ale i vybudování nových výrobních kapacit. Vedle projektu TPCA skupina PSA Peugeot Citroën postavila nový závod ve slovenské Trnavě.