TPCA
Zpět na seznam

TPCA slavnostně představila 12 projektů podpořených z grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko


07.06.2013

Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën uspořádala slavnostní večer pro zástupce 12 vítězných projektů a širokou veřejnost. Představeny byly projekty z oblasti životního prostředí, bezpečné dopravy a vzájemného soužití. Stalo se tak v prostorách Městského divadla Kolín u příležitosti devátého ročníku grantového programu TPCA Partnerství pro Kolínsko. Z rukou prezidenta společnosti Kenty Koideho si neziskové organizace odnesly finanční granty v celkové hodnotě 4 miliony korun.„Oblast ochrany životního prostředí je pro automobilku velmi důležitá. Znamená pro nás zajištění výroby šetrné k životnímu prostředí, ekologické vozy a uvědomělé zaměstnance,“ uvedl Kenta Koide, prezident společnosti. „Zároveň jsem rád, že se nám díky grantovému programu daří už devátým rokem jít za hranice automobilky. Společně s vámi – lidmi, kterým není lhostejné, kde žijí – spolupracujeme na projektech, které zlepšují nejen životní prostředí. Pro místní obyvatele zajišťujeme i bezpečnější silnice a dostatek nových míst, kde se mohou setkávat a aktivně trávit svůj čas. Společně tak děláme náš domov lepším. Nejen pro nás, ale i naše děti a budoucí generace,“ zakončil svůj proslov.

Slavnostní večer byl především příležitostí pro místní obyvatele, kteří měli jedinečnou možnost se blíže seznámit s nadějnými projekty, ke kterým se vedle odborné poroty sami mohli vyjádřit prostřednictvím facebookové stránky TPCA Partnerství pro Kolínsko. Hlasy veřejnosti se tak neodmysliteně staly důležitým podnětem pro rozhodování automobilky o rozdělování finančních investic v budoucích ročnících.

Od vzniku grantového programu v roce 2005 přišlo do TPCA již téměř 800 žádostí. Automobilka finančně podpořila 160 z nich, a to celkovou částkou dosahující 36 milionů korun. Největší, 45% podíl podpořených žádostí tvoří projekty zaměřené na vzájemné soužití. Následuje životní prostředí s 29 % a bezpečná doprava s 26%.

„Rozvíjet region chceme také v oblasti umění a zkulturnění veřejného prostoru. Proto jsme oslovili významné světové umělce i nadějné regionální tvůrce a společně s nimi chystáme na září letošního roku mezinárodní festival moderního umění TPCArt aneb Kolín galerií. Vyvrcholením bude otevření galerie pod širým nebem s výstavou soch vyrobených z dílů, které jsou používány na výrobu našich vozů. V rámci festivalu se můžete těšit i na graffiti jam – umění v podchodu, výtvarné workshopy, přednášky a doprovodnou společnou výstavu mladých začínajících regionálních umělců,“ prozradil Radek Kňava, tiskový mluvčí automobilky.

Součástí slavnostního programu bylo i vystoupení jazzového a tanečního orchestru Kolínský Big Band se speciálním hostem Petrem Vondráčkem. Výtěžek ze symbolického 50korunového vstupného bude věnován lidem postiženým povodněmi na Kolínsku.