TPCA
Zpět na seznam

Zaměstnanci TPCA vydražili umělecká díla z benefiční aukce


18.12.2013

Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën podpořila benefiční aukci 11 výtvarných děl, která vznikla společnou prací kutnohorských seniorů a mladých umělců v rámci projektu „Umění spojení“. Výtěžek ze sbírky téměř devíti desítek zaměstnanců továrny podpořil aukci částkou 54 tisíc korun. Finanční výtěžek bude věnován Středisku rané péče, které pomáhá v regionu rodinám pečujícím o děti s handicapem. Dražba uměleckých děl se uskutečnila v sobotu 14. prosince v barokním refektáři Galerie Středočeského kraje GASK v Kutné Hoře.

„Po loňské charitativní akci, kdy jsme se připojili k vánočnímu basketbalovému maratonu a výtěžek z vánoční sbírky věnovali Kojeneckému ústavu Kolín a desetiletému handicapovanému Danielu Mixovi, jsme více než spokojeni, že se nám i letos podařilo podpořit instituci, která se věnuje dětem,“ říká Monika Koťarová z oddělení Podnikové záležitosti TPCA. “Těší nás, že se mezi našimi zaměstnanci našli filantropové, kteří jsou těmto aktivitám velmi nakloněni a byli ochotni přispět i finančním darem ve výši osm tisíc korun,“ dodává Koťarová.

Zaměstnanci automobilky TPCA na aukci získali obraz s názvem „Já jsem historie aneb Pramen života“, který bude zdobit zdi továrny. Vznikl ve spolupráci malíře Luďka Rathouského s členy Klubu důchodců Kutná Hora. Jedenáct seniorů do obrazu vtisklo své nejsilnější okamžiky života, oblíbené věci a osobnosti. Celkový výtěžek aukce přesáhl 160 tisíc korun. Umělci spolu se seniory jej věnovali Středisku rané péče při Oblastní charitě Kutná Hora. Získaná částka umožní organizaci nakoupit osobní automobil, nezbytný pro poskytování pravidelné pomoci rodinám přímo v jejich domovech.