TPCA
Zpět na seznam

TPCA pomáhá zaměstnancům zapouštět kořeny


13.02.2014

Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën pomáhá pracovníkům při hledání ubytování. V souvislosti s největším náborem nových zaměstnanců od zahájení výroby mění podmínky čerpání benefitního systému. Nově poskytuje i tzv. adaptační půjčky na bydlení. Vytvořila také internetové stránky www.bydleni-kolinsko.cz, kde mohou zájemci uveřejňovat své nabídky pronájmu a zaměstnanci automobilky z nich vybírat. V dnešní často nelehké ekonomické situaci si tak mohou firmy i obyvatelé regionu přivydělat.

Do nabídky není nutné zařazovat jen celý byt či dům, nabídnout lze i pronájem pokoje nebo spolubydlení v okolí, v okruhu zhruba 30 km od TPCA. „Rozhodně se nechceme stavět do pozice realitní kanceláře. Chceme jen usnadnit lidem, kteří za prací v naší továrně přichází ze vzdálenějších regionů, aby si mohli najít bydlení, které jim vyhovuje. Zároveň doufáme, že se nám podaří trochu oživit nabídku, protože možnosti bydlení v regionu jsou omezené. Kapacity stávajících ubytoven budou brzy plné,“ říká manažer náboru Matěj Matolín. TPCA je pouze provozovatelem stránek a nijak nevstupuje do vztahů mezi nájemníkem a pronajímatelem. Inzerce na stránkách je zcela zdarma.

Jednoduchý formulář na vložení nabídky podnájmu si mohou zájemci stáhnout ze stránek www.bydleni-kolinsko.cz v sekci „O projektu“. Stačí jej vyplnit, přiložit jednu až pět fotografií a elektronicky či poštou zaslat do náborového centra TPCA. Kdo dosud nemá s pronajímáním zkušenost, nalezne na webových stránkách automobilky také vzor nájemní smlouvy.

Další změny automobilka připravila také v systému zaměstnaneckých výhod. Nově nabízí tzv. adaptační půjčky až do výše 5 000 korun. Určena je pro zaměstnance, kteří nejsou z Kolínska a TPCA je převádí z agentur do tzv. kmenového stavu. Ke změnám dochází i v možnostech čerpání bodů z benefitního systému Z-konto. Nově lze prostředky využívat také na zaplacení podnájmu či ubytovny.

V návaznosti na zrychlení výrobní linky automobilka TPCA v současné době provádí největší nábor zaměstnanců od zahájení výroby. Za posledního půl roku zde našlo práci téměř 700 nových zaměstnanců. Dalších 700 lidí hodlá automobilka přijmout během letošního roku.