TPCA
Zpět na seznam

NOVÝ CITROËN C1 ANEB JAK VYZRÁT NA MĚSTO


24.02.2014

CITROËN představuje při příležitosti ženevského autosalonu ve světové premiéře nový CITROËN C1, který má nahradit bestseller, jehož se od uvedení pro prodeje v roce 2005 prodalo více než 760 000 kusů. Jiskrný a pohodový nový městský vůz je dispozici ve tří a pětidveřové verzi a také v novém tvaru se stahovací střechou pod označením Airscape. Výrazná osobnost nového vozu CITROËN C1 vás okamžitě upoutá. Přináší optimistickou odpověď na potřeby městské mobility a je pevnou součástí obnovy značky CITROËN.

Nový CITROËN C1 znamená:

-           více designu díky energickému tvaru a veselé čelní straně s nezbedným pohledem, kterého dosáhl díky zpracování světlometů. Silný charakter vozu a radost ze života, která z něj vyzařuje, podtrhují dvoubarevné verze a barevné interiéry. Není pochyb o tom, že vůz patří do rodiny nových Citroënů. Jedinečným stylem a neodolatelným výrazem přitahuje pozornost na první pohled;

-           více komfortu a každodenní pohody díky kompaktním rozměrům (jen 346 cm), mrštnosti a ovladatelnosti (poloměr otáčením 480 cm) , díky nimž se všude vejde. Nabízí také tu nejlepší úroveň komfortu odpružení a vynikající jízdní stabilitu;

-           více užitečných technologií usnadňujících život, díky prvkům výbavy, které se snadno ovládají, jako je například dotykový sedmipalcový displej nebo technologie Mirror Screen, díky níž  je možné ovládat aplikace v chytrém telefonu přes dotykový displej. Nový CITROËN C1 může být také pro větší klid vybaven systémem hands-free přístupu a startování, zpětnou parkovací kamerou a asistentem pro rozjezd do svahu;

-           rozpočet pod kontrolou díky nízké hmotnosti (840 kg) a benzínovým motorům poslední generace, které vůz řadí na nejlepší úroveň v tomto segmentu z hlediska spotřeby a emisí CO2.

 

VÝRAZNÝ DESIGN

Neodolatelný vnější styl

CITROËN C1 je k dispozici ve tří a pětidveřové verzi a ve dvou tvarech, jako hatchback a jako vůz se stahovací střechou (C1 Airscape).

Dynamický a energický styl podtrhuje plynulá linie vedoucí od čelního skla přes boční okna, dále sloupky čelního skla v černé barvě a u některých úrovní výbavy chromované lišty kolem oken.

Čelní strana přebírá prvky dodávající novým modelům značky dobře rozpoznatelnou identitu. Díky světlometům rozděleným do dvou částí a jejich kulaté optice získal vůz nezbedný pohled a usměvavý ráz.

Denní světla s vertikálními LED diodami dávají vozu jasný světelný podpis, zdůrazňují jeho usměvavý pohled a nepopiratelně posilují jeho charakter.

Zadní stranu dynamizuje skleněná výklopná záď a světla čtvercového tvaru vyvolávající 3D efekt.

Nový Citroën C1 nabízí uvolněný design a neodolatelný výraz, čemuž napomáhá i kompaktní hutný objem a široký rozchod předních i zadních kol.

Vůz dokonale zapadá do rodiny nových Citroënů. Svou výraznou osobitostí přitahuje pozornost a dokáže vyvolat lásku na první pohled.

 

Atraktivní barvy

Veselý a jiskrný nový CITROËN C1 nabízí osm „trendy“ barev karoserie, od elegantní černé Caldéra, přes šedou Gallium, šedou Carlinite, olivovou Brown, modrou Smalt Blue, červenou Scarlet, Sunrise Red až po zářivě bílou Lipizan.

K dispozici jsou rovněž dvoubarevné verze karoserie umožňující osobní úpravy na míru. Jde o dvě specifické verze uvedené na trh současně s novým vozem. Odstín střechy je zde jiný než odstín zbývající karoserie (střecha v olivové Brown a karoserie bílá Lipizan).

Ve dvoubarevné kombinaci je nabízena i verze Airscape, u které je možnost zvolit jinou barvu plátna střechy než odstín vozu. V nabídce jsou tři plátna: Sunrise Red, Black a Grey.

Pro dovršení dokonalého vzhledu moderního městského vozu ho lze doplnit ozdobnými kryty kol o rozměrech 14’’ a 15’’ a litými patnáctipalcovými koly s diamantovým výbrusem.

Nový CITROËN C1 je osvěžující a hravý, a to jak zvenku, tak zevnitř, kde na posádku čeká veselý a barevný prostor.

Čistou strukturovanou palubní desku oživují barevná tlačítka:  ovladače multimédií, lišty větráků a hlavice řadicí páky. Interiér doplňují prvky na dveřních panelech ve stejném odstínu jako je odstín karoserie.

 

 

KOMFORT A POHODA V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ

Nový CITROËN C1 nabízí nový pohled na město a jeho omezení. Jeho leitmotiv zní „udělat z města oblíbené hřiště“.

Airscape: využijte každou chvíli

Nový CITROËN C1 znamená taky radost a příjemné pocity v každodenním životě. Městu se ukazuje ve verzi Airscape se stahovací střechou, která je k dispozici u třídveřové i pětidveřové verze a je v tomto segmentu zcela exkluzivní.

Pružná plátěná stahovací střecha výjimečných rozměrů (délka 800 mm × šířka 760 mm) se snadno používá, ovládání je elektrické.

Verze Airscape tak posádce nabízejí možnost kdykoliv uniknout z každodenní reality, užívat si života i města.  Pro stále větší svobodu a větší radost v běžném životě.

 

Kompaktnost pro větší mrštnost

Nový CITROËN C1, do něhož se vejdou až 4 dospělé osoby, kterým nabízí velkorysý prostor vpředu i vzadu, si zachoval kompaktní rozměry (délka 346 cm / šířka 162 cm / výška 145 cm), a to ve třídveřové  i pětidveřové verzi.

Je to tedy stále víceúčelový městský vůz, jeden z nejkompaktnějších na trhu. Jeho velmi hutné rozměry mu dodávají velkou mrštnost a snadnost při manévrování, a to i díky optimálnímu poloměru otáčení 480 cm a elektrickému posilovači řízení.

Velmi snadno ovladatelný vůz překonává snadno a důvtipně překážky města.

 

Odkládací přihrádky a prvky příslušenství usnadňující život

Nový CITROËN C1 nenabízí jen dynamický energický design, ale také snadné řízení a příslušenství důležité pro každodenní užívání.  

Je to ideální partner poskytující řadu praktických důvtipných odkládacích přihrádek rozložených po celé kabině včetně držáku na kelímky s nápoji a uzavřené přihrádky před sedadlem spolujezdce, do které se vejde litrová láhev.

Nový CITROËN C1 nabízí i dobře promyšlenou ergonomii pro usnadnění každodenního života díky praktickému a snadno přístupnému zavazadlovému prostoru o objemu 196 litrů a zadnímu platu, které se po otevření zasune. Po sklopení zadních sedadel činí objem zavazadlového prostoru 750 litrů.

Nabízí také příslušenství zajišťující v kabině pohodu, například automatickou klimatizaci, vyhřívaná sedadla a ve třídveřové verzi uložení nastavení předních sedadel do paměti.

 

Spojení komfortu a jízdní stability

Nový CITROËN C1 přináší rovněž velice dobré spojení komfortu a jízdní stability.

Oproti předchozí generaci je jeho zadní náprava o 4 kg lehčí, je opatřen novými pružinami závěsu, novými tlumiči a novým příčným stabilizátorem velkého průměru. Poskytuje vynikající úroveň komfortu odpružení a vynikající jízdní stabilitu.

Nový elektrický posilovač řízení v sobě navíc spojuje pohodlí a přesnost. Je pružný, příjemný a přesný, a to ve městě i na silnici, a plně přispívá k radosti z řízení.

K té napomáhají také nové pneumatiky menších rozměrů (14 a 15 palců) s velmi nízkým valivým odporem, které zajišťují dobrou úroveň brzdění a nižší spotřebu paliva.

Nový CITROËN C1 svému řidiči nabízí radost, komfort a klid, bez ohledu na typ silnice.

UŽITEČNÉ TECHNOLOGIE

 

Dotykové rozhraní s připojením

Nový CITROËN C1 nabízí intuitivní technologie, které se snadno ovládají. Může být vybaven dotykovým sedmipalcovým displejem, pomocí kterého lze ovládat všechny funkce spojené s médii (rádio, telefon, video, palubní počítač).

Vůz není nikdy sám, je stále připojený. Nový CITROËN C1 nabízí také lepší připojení díky funkci Mirror Screen.

Tato technologie umožňuje zobrazit obsah chytrého telefonu na sedmipalcovém dotykovém tabletu a ovládat ho odtud. Stačí si ověřit kompatibilitu chytrého telefonu, instalovat do něj aplikaci umožňující výměnu dat a připojit ho k USB portu vozidla.

Díky dotykovému sedmipalcovému tabletu je pak možné zcela jednoduše využívat funkce chytrého telefonu: navigaci, telefonování, adresář, hudbu, Web Radio…i další užitečné aplikace, které jsou kompatibilní s řízením.

 

Technologie pro snadné používání

Nový CITROËN C1 také nabízí uvolněné řízení.

Pro usnadnění manévrování, jako je parkování v úzkých prostorech, je tak vůz vybaven zpětnou parkovací kamerou, jejíž záběry se promítají na dotykový sedmipalcový displej.

Nový CITROËN C1 je také vybaven systémem hands-free přístupu a startování. Tato funkce umožňuje vůz otevřít a spustit motor a přitom si ponechat elektronický klíč v kapse. Systém, který se už používá u vozů vyššího segmentu, usnadňuje svým uživatelům život.

Mezi další užitečné technologie patří asistent pro rozjezd do svahu (Hill Assist), který je součástí sériové výbavy. Ten se může ve městě ukázat jako nezbytný, například při výjezdu ze suterénních parkovišť. Tato funkce udrží automaticky vůz zabrzděný po dobu 2 vteřin a umožní tak klidné rozjíždění do svahů se sklonem větším než 3 %.

 

 

 

ROZPOČET POD KONTROLOU

Nový CITROËN C1 nabízí také úsporný provoz, jeho pořizovací cena je dostupná a provozní náklady nízké.

Hmotnost pouhých 840 kg, pneumatiky s velmi nízkým valivým odporem a úsporné motory poslední generace zajišťují nízkou spotřebu* a nízké náklady na údržbu.

 

Výkonné motory

Nový CITROËN C1 má v nabídce dva benzínové motory poslední generace.

Díky motoru 1.0 e-VTi 68 Airdream s pětistupňovou převodovkou, který je spojený s technologií Stop & Start a specifickým paketem Aéro, se CITROËN C1 řadí mezi vozy s nejnižší spotřebou* a emisemi CO2*.

Motor 1.0 VTi 68 je nabízen rovněž s pilotovanou převodovkou: ETG (Efficient Tronic Gearbox). Tato pětistupňová převodovka je vybavena funkcí pojezdu a optimálního mapování pedálu umožňující lepší dávkovatelnost pro hladké rozjíždění a příjemnější řízení. 

Nový CITROËN C1 je vybaven také novým motorem 1.2 VTi 82 řady PureTech. Tento benzínový tříválcový motor se vyrábí ve Francii, má objem 1,2 l a výkon 82 k. Používá inovativní, výkonné a úsporné technologie: spotřeba činí 4,3 l/100 km a emise 99 g CO2/km, při zachování mrštnosti a pohodlného řízení. Tento motor s točivým momentem 118 Nm a zrychlením z 0 na 100 km/hod za 11 vteřin přispívá ke schopnosti nového vozu CITROËN C1 uniknout z města ven do přírody.