TPCA
Zpět na seznam

TPCA Beat festival se hlásí o slovo


08.07.2013

Hudba různých žánrů roztančí Kmochův ostrov v Kolíně u příležitosti šestého ročníku TPCA Beat Festivalu, který se koná již tuto sobotu 13. července. Hudebně-společenská akce, pravidelně pořádaná během letních prázdnin kolínskou automobilkou TPCA Toyota Peugeot Citroën, je lákavou víkendovou příležitostí pro rodiny s dětmi, mladé i starší páry. Letošní ročník rozezní osm začínajících kapel z regionu, které budou hudebními tóny soupeřit o přízeň poroty a publika. Pozvání přijala i skupina Wohnout, kterou na české hudební scéně není třeba představovat.Z předešlých pěti ročníků vzešlo celkem osm vítězných kapel, které TPCA podpořila finanční částkou 500 tisíc korun. Na TPCA Beat Festival dorazí osm hudebních nadějí z různých částí regionu. Kolínské trio kapel Rock Base, Sakra! a Marek Jelínek & Mimosféry. Dvojice z Čáslavi Civilní obrana a Nanosféra. Dále pak Natřije z Chlumce nad Cidlinou, Acient desire z Týnce nad Labem a Komat z Chvaletic. I letos budou účastníci soupeřit o celkem 100 tisíc korun, které věnuje TPCA. Vítězná kapela, která osloví nejvíce lidí z publika, získá 50 tisíc korun. Stejnou částku obdrží i kapela vybraná odbornou porotou, která ji použije na natočení vlastního alba.

Již tak bohatý program zpestří loňský vítěz, kapela Bu-fu, která si za svůj hudební výkon právem odnesla dvojité vítězství - cenu poroty i cenu publika.  Na akci můžete zažít řadu VIP kapel, jako jsou Fast Food Orchestra, AC-CZ AC/DC revival a Alžbětiny Sosny. Nejen potlesk veřejnosti, ale především symbolické 30 korunové vstupné, hraje na TPCA Beat Festivalu důležitou úlohu. Stejně jako v předešlých letech bude výtěžek použit na dobročinné účely.

Celodenní akci obohatí doprovodný program s diváckými soutěžemi jak pro dospělé, tak i atrakcemi pro děti, stánky s občerstvením či čajovnou s lahodnými letními nápoji a café barem Mefisto.

Festival financuje a organizuje kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) pod záštitou města Kolín. Více informací o připravovaném programu najdete na webových stránkách festivalu www.tpcabeatfestival.cz nebo na facebooku https://www.facebook.com/tpcabeatfestival