TPCA
Zpět na seznam

Bezpečně a s přehledem


 
  Bezpečnost
  2013
  Týnec nad Labem , náměstí Komenského 235
  o.s. Zálabí, místní akční skupina
  360 000 Kč

Osm obcí a jedno město spojilo síly a dalo vzniknout novým autobusovým čekárnám. V některých vesnicích totiž zastávky chyběly nebo byly v tak havarijním stavu, že je lidé raději nevyužívali a čekali na silnici. Bylo to nejen nepohodlné, ale také nebezpečné. Nově jsou teď cestující ve  větším bezpečí před projíždějícími auty i nepříznivým počasím, Navíc mají k dispozici nové informační tabule se zajímavostmi o obci s tipy na výlet.

„Jsme velmi spokojení, stavba zastávek probíhala velmi rychle. Svou podobou zapadly i do prostředí naší památkové zóny,“ zhodnotil Dušan Žmolil, starosta Týnce nad Labem. „Význam čekáren se někdy podceňuje. Není to jen místo pro strávení času před příjezdem autobusu, ale i místo setkávání lidí a popovídání. Cyklisté se tam schovají za deště. Výstavba pomohla i řemeslníkům z okolí. Za to jsem rád, je to podle mého hesla podporovat místní podnikatele,“ dodal.

Kromě Týnce nad Labem mají nové čekárny s informačními tabulemi také v Dobšicích, Žehuni, Krakovanech, Labských Chrčicích a Opolanech. V Dománovicích, Jestřabí Lhotě a Němčicích se stávající zastávky doplnily o informační tabule. 
 

Při výstavbě zastávek jsme pomohli částkou 360 000 Kč.