TPCA
Zpět na seznam

Vánoční den 2011 – zimní radovánky


 
 
  2011
  Kolín , Karlovo náměstí 44
  Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o.
  0 Kč

Že se nedá bez mrazu a sněhu v centru Kolína sáňkovat? Obvykle opravdu ne, ale před Vánoci 2011 jsme přesto chtěli malým obyvatelům města tyto zimní radovánky dopřát. A kopeček v Kouřimské ulici byl k navezení sněhu zcela příhodný. Děti přijaly atrakci v podobě bílé nadílky s nadšením stejně jako celý program Vánočního dne na Karlově náměstí. K vyžití nejmenších jsme pozvali například Kašpárka v rohlíku s celým jeho městečkem, děti si užívaly obří postele, vydatně zkoušely obří bicí soupravu a se zaujetím si vychutnaly i celý Kašpárkův program na jevišti. Na Karlově náměstí také vytvořily rekord skutečně zapsaný do tuzemské knihy rekordů. Společnými silami napsaly nejdelší dopis Ježíškovi, který nakonec měřil 53,25 metru.

Malým, ale i velkým návštěvníkům Vánočního dne se předvedly obří loutky Exht Street Puppets, vánoční náladu navodil pěvecký sbor Mikrochor, latinoshow zatančila děvčata z CrossDance, zahrál Kolínský Big Band, představila se skupina historického šermu Páni z Kolína, nechyběla světelná show.

Kromě dětmi oblíbeného Kašpárka patřilo jeviště také dospěláckým hudebním žánrům. Na Vánoční den jsme pozvali vítěze letního Beat Festivalu 2011 – skupiny Epy De Mye a FANFAN. Ty pak v závěru dne předaly mikrofony skupině Divokej Bill.  Úplnou tečkou za Vánočním dnem, na který se od jedné hodiny odpoledne do desáté večer přišlo pobavit několik tisíc lidí, byl ohňostroj.

Návštěvnost několika tisíc lidí, z nichž většinu tvoří Kolíňáci, je pro Vánoční dnyuž téměř pravidlem. Podobně tomu bylo například při Vánočním dnu 2008, kdy jsme předávali městu Kolín klíče od jubilejního miliontého vozu a příchozí potěšila mimo jiné skupina Support Lesbiens. O rok později za dětmi při Vánocích bez hranic přišel na Karlovo náměstí Ježíšek, Santa Claus i Děda Mráz a dospělé bavila skupina Chinaski či populární dvojice Michal Suchánek a Richard Genzer.