TPCA
Zpět na seznam

Sejdeme se na ostrově


 
 
  2012
  Kolín , Pražská 92
  Občanské sdružení Sportovní přístav Kolín
  700 000 Kč

O co jde: Vytvoření piknikového místa a přístavního můstku na Kmochově ostrově

Vytvořit na Kmochově ostrově prostor vhodný pro posezení s rodinou či setkání s přáteli s možností pikniku a zároveň prostor pro lodní turistiku a vodovodní radovánky. Takový cíl si předsevzalo občanské sdružení Sportovní přístav Kolín.
Piknikové místo s lavicemi, stoly, lavičkami, altánkem, stojany na kola, odpadkovými koši a malým ohništěm pro grilování by se mělo stát cílem příjemných procházek obyvatel z obou kolínských břehů LabeSpolu s přístavním můstkem pro kotvení malých plavidel by piknikové místo jistě využili i majitelé rekreačních plavidel připlouvající do Kolína z jiných lokalit. Přístavní můstek se přímo nabízí pro využití při akcích na vodě typu závodů dračích lodí či Dne záchranářů. Celý projekt je součástí postupné revitalizace Kmochova ostrova v Kolíně a oživení aktivit na řece Labi.

Už v roce 2005 jsme z grantového programu přispěli na realizační studii Sportovního přístavu Kolín a o pět let později na vybudování přístavního mola v Osečku.

„Místo pro grilování bych na Kmochově ostrově přivítala. Je to kousek z centra, to hned tak nějaké město nemá. V létě vídám podél břehů Labe rodiny s dětmi, které si takzvaně na divoko nacházejí vhodné místo, kde grilují nebo pečou buřty, prostě tráví volný čas u řeky. S piknikovým místem na ostrově by to lidé měli doslova u nosu, ani by nepotřebovali auto,“ soudí obyvatelka Miroslava Jansová.

Na vytvoření piknikového místa a přístavního můstku na Kmochově ostrově jsme přispěli částkou 700 000 Kč.